Haber

Pekin, Kovid-19’un Hiyerarşik Tanı ve Tedavisini Destekliyor

Chen Xin (soldan üçüncü), Çin-Japonya Dostluk Hastanesi doktoru, Pekin, Çin’deki bir halk sağlığı merkezinde hastalarını ziyaret ediyor, 4 Ocak 2023. (Fotoğraf: Chen Zhonghao/Xinhua)

PEKİN, 6 Ocak (Xinhua) — Çin’in başkenti Pekin, Covid-19 enfeksiyonları karşısında hasta bakımını kolaylaştırmak için hiyerarşik teşhis ve tedaviyi destekliyor.

Her seviyedeki tıp kurumları iki yönlü sevk kanalları oluşturdu. Bu kapsamda komplike semptomları olan ve durumu kritik olan hastalar, sağlık durumlarına göre ikinci ve üçüncü basamak tıbbi kurumlara yönlendirilmektedir. Hafif semptomları olan ve iyileşen veya genel tedavi gören hastalar, halk sağlığı hizmet merkezlerine ve diğer birinci basamak tıbbi tesislere sevk edilir.

Tüm bunların ortasında, halk sağlığı hizmetleri merkezleri işçi eğitimini ve ilaç depolamayı kolaylaştırdı. Bu merkezler ayrıca üçüncü basamak hastane uzmanlarıyla yerinde ve uzaktan konsültasyonlar yürütür.

Pekin, Çin’deki bir halk sağlığı merkezinin intravenöz tedavi odasında bir hastaya bakan hemşire, 4 Ocak 2023. (Fotoğraf: Chen Zhonghao/Xinhua)
Si Ling, Pekin, Çin’deki bir halk sağlığı hizmet merkezinde hastanın kalp atış hızını ölçen doktor, 4 Ocak 2023. (Fotoğraf: Chen Zhonghao/Xinhua)
Çin’in Pekin kentindeki bir halk sağlığı hizmet merkezinde reçeteli ilacını alan bir hasta, 4 Ocak 2023. (Fotoğraf: Chen Zhonghao/Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu