Haber

Muhabir Elif Akkuş, TRT binasına alınmadı, kapıda bekletildi.

Avukat Hüseyin Ersöz, müvekkili TRT muhabiri Elif Akkuş’un herhangi bir gerekçe gösterilmeden görevden alındığını, 3 aylık süreye rağmen TRT binasına alınmadığını, dilekçelerine cevap verilmediğini açıkladı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Hüseyin Ersöz, “Hiçbir hukuki gerekçe gösterilmeden TRT Muhabiri Hügül Elif AKKUŞ hakkında 3 ay süreyle Uzaklaştırma Tedbiri uygulandı. Bugün 3 aylık sürenin dolmasına rağmen gözaltında tutulan AKKUŞ TRT Haber’in kapısı, hiçbir akrabaya haber verilmeden TRT binasına alınmadı.” ifadelerini kullandı.

TRT Teftiş Kurulu’na verdikleri dilekçelerin cevapsız kaldığını kaydeden Ersöz, “Hukuk devletinde idarenin kararları gerekçesiz olamaz. Hukuki güvenlik, kişilerin temel hak ve özgürlüklerinin keyfi olarak kısıtlanmasına engel teşkil eder. .Ancak TRT Teftiş Kurulu’na sunduğumuz 5 dilekçemize şu ana kadar cevap alamadık.İdari Dava süreci devam ediyor!” söz konusu.

Yaşananlardan dolayı tekrar fenalaşan Akkuş’un hastaneye kaldırıldığını belirten Ersöz, şöyle devam etti:

“Yaşananlar, Elif AKKUŞ’un geçirdiği hastalıkların nüksetmesine neden oluyor… Yıllardır hizmet verdiği TRT’nin kapısından alınmayınca tekrar rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan AKKUŞ’a bugün İş Göremezlik Raporu verildi. .

Gazetecilik mesleğini yaparken birçok sıcak çatışmaya tanık olan ve yaralanan ve ‘deyince akla gelen ilk isim olan gazeteci Hügül Elif AKKUŞ’a TRT ve TRT Haber’in tavrı, kurumun içler acısı durumu hakkında fikir vermiyor mu? savaş muhabiri’ Türkiye’de bahsediliyor mu? (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu