Haber

KPSS kapıları kaçta kapanıyor? KPSS’ye son giriş kaçta?

kpss Kapılar kaçta kapanıyor? sorusu merak ediliyor ve internette araştırılıyor. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre KPSS Ehliyet Sınavı Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz Pazar günü yapılacak. Sınavda adaylara belirli süreler verilecek ve sınav günü il/ilçe nüfus müdürlükleri açık olacak. Sınav sonuçları 25 Ağustos’ta açıklanacak. Peki KPSS kapıları kaçta kapanıyor? KPSS’ye son giriş kaçta?

KPSS KAPILARI SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür seansı Pazar günü saat 10.15’te başladı. Sınav salonuna son giriş saati 10:00 olarak belirlenmiştir. Genel Yetenek-Genel Kültür testinde adaylara Eğitim Bilimleri oturumunda çoktan seçmeli 120 soru için 130 dakika, 80 soru için 100 dakika süre verilecektir.

KPSS LİSANS SINAVINDA KALEM VE SİLGİ VERİLİR Mİ?

ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sınavlarında dışarıdan herhangi bir materyal getirilmesi yasak olduğundan gerekli materyaller set halinde ÖSYM tarafından dağıtılacaktır. ÖSYM tarafından temin edilecek sette; kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu