Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır hattındaki askerlere seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile yaptığı telefon görüşmesinde sınır hattı ve ötesinde görev yapan Mehmetçi’nin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Akar, Mehmetçik ile 8’inci Komando Tugay Komutanlığı’nda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile bir araya geldi.

Bayram sabahı komandolarla birlikte kervanda kahvaltı yapan Akar, daha sonra beraberindeki TSK komuta kademesiyle bir toplantı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak ve Suriye’nin kuzey ve sınır sınırlarında görev yapan birlik komutanlarının katıldığı video telekonferans toplantısında işçiye telefonda da seslendi.

Konuşmasına Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Sınır ötesinde, ötesinde ve içinde verdiğiniz mücadeleleri her zaman anıyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ve gazilerimize şifalar diliyorum. Nice bayramlara ve güzelliklerle dolu bir gelecek temenni ediyorum. Başarılar. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu