Haber

Burdur’da hayır kurumları evlerini depremzedelere açtı

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Burdur’un Karamanlı ilçesine getirilen 21 aileye hayırseverler sıcak yuvalar hazırladı.

Karamanlı Kaymakamlığı ve Karamanlı Belediyesi’nin başlattığı ortak çalışmada, deprem bölgelerinde evleri yıkılan ve ağır hasar gören 21 aile, geldikleri ilçedeki evlerine yerleştirildi, bir grup hayırsever tarafından tahsis edilerek dolduruldu. mal ve ihtiyaçlarla.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, evlerine eşi Naciye Selimoğlu’nun yerleştiği Gaziantep’in İslahiye ilçesinden gelen Gezer’in aileleri ile Adıyaman’ın Kahta ilçesinden Sıhhat ailelerini ziyaret etti.

Belediye Başkanı Selimoğlu ziyaretinde, hayırseverlerin desteğiyle dairelerin tüm mobilya, teçhizat ve erzak giderlerinin karşılandığını söyledi.

Depremin kendisini de derinden etkilediğini ifade eden Selimoğlu, “Televizyonu her açışımızda, her haber dinleyişimizde, her an dertlerini görüyoruz, o anı yaşıyoruz ama hayat bir şekilde devam ediyor. Teşekkürler. Karaman halkı.” sözlerini kullandı.

“Milletimizin birlik ve beraberliğinden gurur duyuyorum”

Depremzede Mehmet Gezer, evlerinin yıkıldığını, Karaman halkının kendilerine sahip çıktığını kaydetti.

Tüm ihtiyaçlarının karşılandığına değinen Gezer, “Halkımız orada soğukta kalmamızı istemedi. Hem devletimize hem de Karamanlı Belediye Başkanımıza ve halkımıza çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Kimse dokunmasın. Taş.Milletimizin birlik ve beraberliğinden gurur duydum.Milletimizin birlik ve beraberliğinden gurur duyuyorum.Deprem bölgesine yardıma koştuk.” dedi.

Zeycan Gezer, yardım edenlere teşekkür ederek, dairenin kendileri için ilçeye gelmeden önce hazırlandığını vurguladı.

“Biz gelmeden önce çok şey yaptılar”

Adıyaman’ın Kahta ilçesinden gelen Emine Sıhhat, eşi ve 3 çocuğuyla ilçeye geldiklerini, 3 yıl önce satın aldıkları konutlarının deprem nedeniyle ağır hasar gördüğünü söyledi.

İlçede sıcak karşılandıklarına işaret eden Sıhhat, “Zaten biz gelmeden birçok şeyi hallettiler. Buradaki birlik ve beraberliği, hayırseverliği anlatmaya kelimeler yetmez. Bu beni çok duygulandırdı.” söz konusu.

Ayrıca Karamanlı Belediyesi otel işletmeciliği ile ilçede bulunan özel bir otelin 8 odası depremzedeler için ayrıldı.

diyadin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu