Yaşam

Adrenalininizi Zirveye Çıkaracak: Yaşam ve Ölüm Mücadelelerini Konu Alan En İyi Dizi ve Filmler

Ölüm kalım savaşlarını konu alan en etkileyici film ve dizileri sizler için özenle derledik. Bu listede ölümcül oyunların ve tehlikeli sporların karar verdiği nefes kesen bir hayatta kalma mücadelesine tanık olacaksınız. Sizi heyecanın doruklarında bırakacak ve ne yapacağınızı şaşıracağınız bu yapımları kaçırmayın. Bu kadar izleme yeter! ?

Kaynak: Sinemalarla ilgili bilgiler IMDb ve TMDB sitelerinden alınmıştır.

20. Oyuncu, 2009

IMDb: 5.7

Özet : Gelecekte, insanların seçilmiş mahkumları kontrol edebildiği, Slayers adında çok oyunculu bir oyun platformu kuruldu. Oyunun popüler mahkumu Kable, özgürlüğüne kavuşmak isterken bir yandan da bu oyunun kurucusu Ken Castle’ı alt etmeyi planlıyor.

Oyuncular: Gerard Butler, Michael C.Hall, Ludacris

Yönetmenler: Mark Neveldine, Brian Taylor

19. Turnuva, 2009

IMDb: 6.0

Özet : Her yıl uzak bir kasabada, dünyanın en tehlikeli 30 suikastçısı arasında, yalnızca bir kişi hayatta kalana kadar bir ‘Turnuva’ düzenleniyor ve kazanana 10 milyon dolarlık büyük bir ödül verilecek. Yüksek bahis oynamayı seven milyarderlerden oluşan bir konsorsiyumun düzenlediği turnuva, katılımcılar tarafından kapalı devre yayınla takip ediliyor. Lai Lai de turnuvanın popüler katillerinden biridir ve saf, hamile bir kadın olduğunun farkına varmadan son hedefini öldürür. Turnuva organizatörlerinden intikam almaya kararlı olan Lai Lai, suikastçıların çoğunu yenmeyi başarır ancak uzun yıllardır şampiyonluğu kimseye kaptırmayan Joshua’nın peşine düşer. Ölen hamile kadın, karısı Mary’dir ve kendisi yerine neden karısının öldürüldüğünü bulmaya çalışmaktadır. Turnuvanın başından beri hedefin Mary olduğunu öğrenirler. Joshua çok kanlı bir intikam yolculuğuna çıkar.

Oyuncular: Ving Rhames, Robert Carlyle, Kelly Hu

Müdür: Scott Mann

18. Belko Deneyi, 2017

IMDb: 6.1

Özet Film, Güney Amerika merkezli kar amacı gütmeyen bir şirket olan Belko’nun mesai başlangıcında tesiste kilitli kalan çalışanlarının hikayesini anlatıyor. Çalışanlar tesiste mahsur kaldı ve gizlice verilen patlayıcılarla birbirlerini öldürmeleri emredildi. Bu, film boyunca artan gerilimle, her Belko çalışanının gerçek doğasını keşfedeceğimiz şiddetli bir maceraya başlıyor. John C. McGinley, sosyal açıdan beceriksiz yönetici Wendell Dukes’u canlandırıyor. Tony Goldwyn’in karakteri, Barry Norris gibi arkadaşlarıyla sosyalleşmeyi tercih eden ve diğer çalışanların yanında olmaktan hoşlanmayan bir adamdır. Melonie Diaz, tüm zamanların en kötü kurumsal faaliyetini yaşamak üzere olan tesisteki yeni kız Dany Wilkins’i canlandırıyor.

Oyuncular: John Gallagher Jr, Tony Goldwyn, Adria Arjona

Müdür: Greg McLean

17. Ölüm Yarışı 2000, 1975

IMDb: 6.2

Özet : Amerika Birleşik Devletleri otoriter ve kötü niyetli bir liderin yönettiği baskıcı bir rejim haline geldi. Liderin kitleleri eğlendirmek için yarattığı en sevdiği etkinlik Ölüm Yarışı’dır. Farklı silahlarla donanmış beş ölümcül ekip, yayaları öldürmeye ve birbirlerini yok etmeye odaklanan bu korkunç yarışta yarışıyor. Uzun yıllardır yarışın namağlup şampiyonu olan Frankenstein, yarı insan, yarı makine bir savaşçıdır. Diğer yarışçılar Makineli Tüfek Joe, Kahraman Nero, Calamity Jane ve Matilda the Hun Frankenstein’ı tahttan indirmeye çalışırken, rejim karşıtı lider Thomasina Paine’in yarışı manipüle etmek ve lideri devirmek için kendi planları var.

Oyuncular: David Carradine, Sylvester Stallone, Simone Griffeth

Müdür: Paul Bartel

16. Avalon, 2001

IMDb: 6.4

Özet : Gelecekte Avalon adında bir tıbbi savaş simülasyonu özellikle gençler arasında bağımlılığa neden olacak. Sandalyeye oturarak ve kask takarak oynanan bu son derece gerçekçi oyunun yıldızlarından biri de Ash isimli oyuncu. Ash, oyunun ilerleyen aşamalarının bir yerlerde saklı olduğunu öğrenince meraklı bir gruba katılır ve aramaya başlar. Bir sonraki seviyeye geçebilse bile geri dönebilecek mi? Anime severlerin özellikle Ghost In The Shell serisiyle yakından tanıdığı yönetmen/senarist Mamoru Oshii, bu kez gerçek oyuncularla ilgi çekici bir sinemaya imza attı. Belki de bu nedenle Polonyalı oyuncularla çekilen film, uluslararası tanınırlık kazanamadı ancak yönetmenin takipçilerinin koleksiyonlarında yerini aldı.

Oyuncular: Malgorzata Foremniak, Wladyslaw Kowalski, Jerzy Gudejko

Müdür: Mamoru Oshii

15. Rollerball, 1975

IMDb: 6,5

Özet: Şirket kontrolündeki bir gelecekte, Rollerball olarak bilinen çok şiddetli bir spor dünyayı temsil ediyor ve bu sporun güçlü sporcularından biri, onu oyundan çıkarmak isteyenlere meydan okuyor.

Oyuncular: James Caan, John Houseman, Maud Adams

Müdür: Norman Jewison

14. Av, 2020

IMDb: 6,5

Özet : Birbirlerini tanımayan 12 yabancı bir anda ormanlık bir alanda uyanırlar. Hiçbiri nerede olduklarını ve oraya nasıl gittiklerini hatırlamıyor. Daha da önemlisi çok özel bir amaç için seçildiklerinin farkında değiller. Karanlık internet komplo teorisinin gölgesinde, bir grup küresel elit sosyetik, spor amaçlı bir insan avlama faaliyeti düzenliyor. ‘Av’ adını verdikleri bu etkinlik için ilk kez bir araya geldiler. Devasa bir ormanlık alanda kaçmaya çalışan 12 kişiyi tek tek yakalamayı hedefliyorlar. Ancak bu elit zenginlerin şeytani planı raydan çıkmak üzeredir. Avlanan insanlardan biri olan Crystal, bu tehlikeli oyunu diğer avcılardan daha iyi biliyor. Avcıları birer birer av haline getiren genç bayan, avcıları birer birer ortadan kaldırırken tüm bu planın ortasında kalan gizemli hanıma doğru adım adım ilerlemeye başlar.

Oyuncular: Betty Gilpin, Hilary Swank, Ike Barinholtz

Müdür: Craig Zobel

13. Seri 7: Yarışmacılar, 2001

IMDb: 6,5

Özet: Bir realite TV şovu, altı yarışmacıyı herkes için ücretsiz, sınırsız bir ölüm maçına katılmak üzere seçer; burada ayakta kalan son kişi olmak için birbirlerini zekalarıyla alt etmeleri ve öldürmeleri gerekir.

Oyuncular: Brooke Smith, Marylouise Burke, Mark Woodbury

Müdür: Daniel Minahan

12. En Tehlikeli Oyun, 2020-2023

IMDb: 6.6

Özet Ölümcül hasta olan Dodge Maynard, karısına ve doğmamış çocuğuna uygun bir gelecek hazırlamak amacıyla, zengin insanların kendisine yaptığı, yakında avlanacağı ölümcül bir oyuna katılma teklifini kabul eder. Bu oyundan sağ çıkabilecek mi?

Oyuncular: Christoph Waltz, Aaron Poole, Liam Hemsworth

yaratıcılar: Scott Elder, Josh Harmon, Nick Santora

11. Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonların Saldırısı, 2002

IMDb: 6.6

Özet : Anakin Skywalker’ın dönüşümünün tohumlarının, Star Wars: Bölüm II – Klonların Saldırısı’nda ilk kez dijital ortamda kök salmasını izleyin. Naboo’nun işgalinden on yıl sonra galaksi iç savaşın eşiğinde. Binlerce güneş sistemi, eski bir Jedi olan Kont Dooku’nun önderliğinde Galaksi Cumhuriyeti’nden ayrılma tehdidinde bulunuyor. Naboo’nun eski kraliçesi Senatör Padmé Amidala’ya düzenlenen suikast girişiminin ardından, 20 yaşındaki Jedi öğrencisi Anakin Skywalker onu korumakla görevlendirilir. Savunma görevi sırasında genç Jedi Anakin, Padmé’ye olan sevgisinin yanı sıra karanlık tarafını da keşfeder. Bir süre sonra Anakin, Padmé ve Obi-Wan Kenobi kendilerini Ayrılıkçı Hareketin ortasında ve Klon Savaşlarının başlangıcında bulurlar.

Oyuncular: Hayden Christensen, Natalie Portman, Ewan McGregor

Müdür: George Lucas

10. 13: Ölüm Oyunu, 2006

IMDb: 6.6

Özet : Pusit, iş hayatına atılmış, araba almış, güzel bir kız arkadaşı olan, üniversite mezunu genç bir kızdır. Her şeyin yolunda gideceğini düşünürken işler Pusit’in istediği gibi gitmez. Kız arkadaşı onu terk etti, işleri kötü gidiyor, taksitlerini ödeyemediği için arabasına el konuldu. Sonunda işinden kovulur ve Pusit’in hayatı kabusa döner. Bu sırada telefonu çalar ve karşı taraftaki kişi Pusit’in 100 Milyon Baht ödüllü yarışmaya katılmaya hak kazandığını söyler. Bu yarış örtülü tutulur ve on üç adımdan oluşur. Pusit ilk görevi anında gerçekleştiriyor ve ilk aşamaya karşılık gelen tedbir banka hesabına yatırılıyor. Bunun üzerine kurtarıcısı olarak gördüğü bu yarışmaya katılmaya karar verir. Ancak ödülü kazanmak hiç de kolay değil; tehlikeli, yırtıcı ve çılgın aşamalar Pusit’i bekliyor.

Oyuncular: Krissada Sukosol, Achita Sikamana, Sarunyu Wongkrachang

Yönetmenler: Chookiat Sakveerakul, Chukiat Sakveerakul, Ma-Deaw Chookiat Sakveerakul

9. Koşan Adam, 1987

IMDb: 6.7

Özet : 2017 yılında geçen filmde güç kaynakları tükenmiş ve dünyada açlık başlamıştır. Hükümet olası grevleri ve muhalefeti durdurmak için televizyonu kullanıyor. İnsanlar her gece ‘Koşan Adam’ adlı programı izleyerek uyuşturuluyor. Temiz insanları öldürmeyi reddettiği için tutuklanan Ben Richards hapishaneden kaçtığında Amber adında genç bir kadın tarafından ihanete uğradı. Richards’ın fiziğinden etkilenen televizyon yapımcıları onu programa çıkarmaya karar verir. Eğer Ben yaşamak istiyorsa peşindekilerden kaçması gerekiyor. Milyonlarca televizyon izleyicisi şehvetle onun ölmesini bekliyor.

Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Maria Conchita Alonso, Yaphet Kotto

Müdür: Paul Michael Glaser

8. Hazır mı Değil mi, 2019

IMDb: 6.9

Özet : Grace, 18 aydır tanıdığı Alex ile Alex’in ailesinin malikanesinde evlenir. Düğünün ardından Alex, Grace’e uzun süredir devam eden aile geleneğini anlatır. Grace’in bu oldukça zengin aileye kabul edilebilmesi için gece yarısı aile üyeleriyle buluşması ve kartlar arasında kendi seçeceği bir oyunu oynaması gerekmektedir. Genç hanımın sıradan bir oyun zannettiği bu davet, insanların hayatta kalma mücadelesi verdiği feci bir kovalamacaya dönüşür.

Oyuncular: Samara Weaving, Adam Brody, Mark O’Brien

Yönetmenler: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

7. Gerçek Çelik, 2011

IMDb: 7.1

Özet : Yakın gelecekte yeni bir dövüş sporu ortaya çıktı. Yaklaşık 2000 kilo ağırlığındaki dev robotların kıyasıya mücadele ettiği bir boks maçıdır. Robotlar insanlar tarafından eğitilir. Bu koçlardan biri de Charlie Kenton’dur.

Oyuncular: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Dakota Goyo

Müdür:Shawn Levi

6. Açlık Oyunları, 2012

IMDb: 7.2

Özet : Yakın gelecekte Kuzey Amerika çöktü, kuraklık ve ardından gelen yangınlar ve kıtlıklar nedeniyle zayıfladı; Yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adlı bir ülke aldı. Bu yeni ülkede her yıl her ilden iki gencin çekilişle katıldığı ‘Açlık Oyunları’ düzenleniyor. Kısmen eğlence amaçlı, kısmen de kamuoyunu korkutma amaçlı olan bu oyunlar, Panem ülkesinin her yerinde televizyonlarda da izleniyor. 24 farklı ‘yarışmacı’ tüm televizyon izleyicilerinin gözü üzerlerindeyken rakiplerini elemeye ve hayatta kalmaya çalışıyor.

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

Müdür: Gary Ross

5. Battle Royale, 2000

IMDb: 7.5

Özet : Japonya’da yakın gelecekte hükümet gençlerin neden olduğu şiddet eylemlerini önleyemeyecek. Öğretmenler, aileler, kısacası tüm toplum gençliğin yarattığı korku bulutuna teslim oldu. Olayların tırmanmasının ardından Japon hükümeti ‘Battle Royale’ yasalarını kabul etti. ‘Battle Royale’ kanunlarına göre her yıl ülke içinden rastgele bir lise sınıfı seçiliyor ve bu sınıfın öğrencileri, hükümet tarafından yeri bilinmeyen bir adaya götürülüyor.

Oyuncular: Tatsuya Fujiwara, Aki Maeda, Tarô Yamamoto

Müdür: Kinji Fukasaku

4. Gelecek Günlüğü, 2011-2013

IMDb: 7.5

Özet : Ortaokul ikinci sınıf öğrencisi Amano Yukiteru, arkadaş edinmekte zorluk çeken bir çocuktur. Kendisini bir gözlemci olarak tanımlıyor ve gördüğü her şeyi cep telefonundaki bir günlüğe yazıyor. Yalnızlık zamanlarında Yukiteru, zamanın ve uzayın efendisi Deus Ex Machina adında bir arkadaşının olduğunu hayal etmeye başlar.

Oyuncular: Brina Palencia, Jessie James Grelle, Leah Clark

3. Ejderhaya Girin, 1973

IMDb: 7.6

Özet : Lee, Roper ve Williams, kendi sebepleriyle, Han adında zengin bir kişinin bir adada düzenlediği dövüş turnuvasına katılırlar. Lee aslında gizli görev yaptığından şüphelenildiği için Han’a atanan gizli bir ajandır. Turnuva ilerledikçe bu adanın ve turnuvanın Han’ın uyuşturucu kaçakçılığı ve beyaz kadın kaçakçılığının paravanı olduğunu anlarlar. Üstelik farkına varamadıkları bir şey daha var. Han’ın planı savaşçıların ya kendisine katılması ya da ölmesidir. Ancak Han, savaşçıların gücünü hafife aldığının farkında değildir.

Oyuncular: Bruce Lee, John Saxon, Jim Kelly

Müdür: Robert Clouse

2. Alice Sınır Bölgesinde, 2020-

IMDb: 7.7

Özet : Amaçsız bir bilgisayar oyuncusu ve iki arkadaşı kendilerini Tokyo’nun paralel evreninde bulurlar. Burada hayatta kalabilmek için bir dizi acımasız oyuna katılmak zorundalar.

Oyuncular: Kento Yamazaki, Tao Tsuchiya, Nijirô Murakami

Yaratıcı: Haro Aso

1. Kalamar Oyunu, 2021-

IMDb: 8.0

Özet : Yüzlerce para sıkıntısı çeken oyuncu garip bir davet alır. Davetiyede cazip bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif ediliyor. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanmaları halinde 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacak. Ancak ödül çekici olsa da oyunun ölümcül riskleri var.

Oyuncular: Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Dylan Besseau

bandirmaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler