Haber

Sivas’ta okul öncesi çocukların yemeklerini meslek lisesi öğrencileri hazırlayacak

Sivas’ta okul öncesi çocukların yemeklerinin meslek lisesi öğrencileri tarafından pişirileceği belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sultanşehir Uygulama Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan okul öncesi eğitimde tüm çocuklara yönelik ücretsiz yemek uygulamasından Türkiye genelinde 5 milyon öğrencinin yararlanacağını hatırlattı. 6 Şubat’ın prestijiyle Milli Eğitim.

Bunun fırsat eşitliğinin sağlanması açısından çok değerli bir adım olduğunu vurgulayan Aslan, bu sayının Türkiye’deki öğrenci sayısının dörtte birine tekabül ettiğini kaydetti.

Sivas’ta 3 aydır bu kapsamda çalıştıklarını söyleyen Aslan, bakanlığın hazırladığı kılavuz doğrultusunda yemek menülerinin kalorisi hesaplanarak hazırlandığını söyledi.

Uygulamadan kentte 32 bin öğrencinin yararlanacağını kaydeden Aslan, şöyle devam etti:

“İnşallah Pazartesi günü prestiji ile kapsama dahil olan tüm öğrencilerimize beslenme desteği verilecek. Türkiye’de olduğu gibi ilimizde okuyan tüm okul öncesi öğrencilerimiz de yemeklerini yiyecekler. Öğrencilerimiz üretecek. okullarda yemek bir arada.Meslek liselerimiz artık hem üretiyor hem kazanıyor hem öğreniyor.Bundan dolayı Sultanşehir Meslek Yüksekokulu ve Teknik Anadolu Lisesi,Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Necip Fazıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İlimizdeki öğrencilerin yemeklerini ise Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü karşılayacak. Her zamanki gibi servisli bölümümüz de var. Aslında özel işletmeler sayesinde 9-10 bin öğrencimiz bu uygulamadan faydalanıyordu. devam et.”

goreleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu