Haber

Kasım Ara Tatilinde Öğretmenler Çevrimiçi Olacak!

Kasım ortası tatili ne zaman olacak? Kasım tatilinde öğretmenler okula gelecek mi? Milli Eğitim Bakanı Tekin soruları yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, öğretmenlere yönelik seminerlerin yalnızca Kasım ortası tatili için geçerli olmak üzere çevrimiçi olarak yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şunları söyledi: “Eğitim sürecinin hep birlikte devam etmesi için çaba harcıyoruz. Yarıyıl tatili, değişiklikleri değerlendirmek ve gelecek için plan yapmak için değerli bir fırsat sağlar. Yaz aylarında yaşanan değişiklikleri değerlendirmek ve gelecekteki faaliyetleri planlamak için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Okullarda yapılacak online sunumlar ve değerlendirmeler hakkında ilgili genel müdürlerimiz detaylı bilgi verecektir. Ancak geçmiş uygulamalara baktığımızda öğretmenlerimizin tatil dönemi için farklı planlamalar yaptığını ve yüz yüze etkinliklerin ertelenmesini talep ettiklerini gördük. Bu nedenle seminerleri yalnızca Kasım ortası tatilinde çevrimiçi olarak gerçekleştirmeye karar verdik. Ancak sizlerden bir ricam ve uyarım var: Lütfen online sunumları dikkatli takip edin, genel müdürlerimiz teknik detayları sizlerle paylaşacaktır. “Ayrıca nisan ortası tatili mutlaka yüz yüze ve okullarda gerçekleşecek, planlarımızı ona göre yapalım.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

yumurtalik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu