Haber

Dışişleri Bakanı Fidan, New York’ta Rus mevkidaşı Lavrov ile bir araya geldi

Bakanlığın X sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Fidan’ın ABD’nin New York kentinde Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştüğü belirtildi.

Rusya: Bölgesel sorunların karşılıklı analizi ihtiyacı doğrulandı

Rusya Dışişleri BakanlığıToplantıya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, tarafların ikili ticari ve ekonomik iş birliğine ilişkin yeni konuların ele alındığı, Lavrov ve Fidan’ın karşılıklı yarara dayalı ilişkileri sürdürmek ve daha da genişletmek için ortak çalışmanın sürdürülmesinin önemine vurgu yapıldığı belirtildi. ülkeler.

Toplantıda, enerji sektöründeki önemli Rus-Türk ortak projelerinin uygulanmasında kaydedilen ilerlemeye de değinilirken, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek ikili temasların takvimi de görüşüldü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı mesajında, tarafların bir dizi uluslararası soruna ilişkin görüş alışverişinde bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: Gazze Şeridi ve Suriye başta olmak üzere Kafkasya’nın yanı sıra genel olarak Orta Doğu ve Karadeniz Bölgesi’ndeki durum ele alınmakta ve acil bölgesel sorunlar ele alınmaktadır. karşılıklı olarak kabul edilebilir çözümler bulmakRusya ve Türkiye’nin atacağı adımları koordine etme ihtiyacı doğrulandı.” denildi.

haberbolvadin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu